O blogu

A Tavola!… to „przyprawa” w Waszej kuchni, przepisy pełne ziół, warzyw, ryb, makaronów. Recenzje najlepszych produktów do pielęgnacji ciała, zdrowej żywności, ciekawych, zachwycających miejsc we Włoszech. Przede wszystkim miejsce gdzie piszę o ludziach z pasją.  A tavola! to „ostrzenie piły” (krok w ramach 7 nawyków skutecznego działania, S. Covey).

Wszystko dzieje się w Polsce, z mocną nutą włoskich pasji, smaków. Ryż Carnaroli, Arborio uprawiany na włoskich polach ryżowych, drzewka oliwne, smak wina, lokalne sery, mięsa. Polskie masło, czosnek, orzechy włoskie, miód, soki. Włoscy producenci i rzemieślnicy, polscy fryzjerzy, innowatorskie firmy kosmetyczne…

Prócz gotowania na ekranie, polecam i śledzę dla Was co ciekawego dzieje się w świecie kulinarnym, szeroko rozumianej dziedzinie piękna i  „bella figura”.

Kogo polecam? Producentów naturalnych produktów ekologicznych, cudownego fotografa, pamiątki z włoskich podróży, najlepsze produkty pielęgnacyjne i najlepsze miejsca we Wrocławiu, które tworzą ludzie z pasją.

Włoska restauracja we Wrocławiu

Załoga Vivere Italiano, z którą bardzo się zżyłam, restauracji daje część swojego serca. Każde spotkanie z nimi uczy mnie czegoś nowego o domowej kuchni, świeżych i lokalnych produktach. O wartości jakościowych produktów, o łączeniu smaków. W restauracji od wejścia wyczujecie szacunek dla potraw serwowanych w menu, przejecie załogi jak są oceniane serwowane dania. Najbardziej polecam dania rybne i na bazie owoców morza. To tak, nieformalnie, najlepsza rybna restauracja. Z pewnością zachwycicie się również świetną miękką wołowiną, włoskimi makaronami, truflami i paletą serów owczych i krowich. Znakomite, kremowe risotta zachwycą każdego. CHyba tylko tutaj, na tle włoskich restauracji we Wrocławiu i zjecie i kupicie kalabryjską nduję…

Ekologiczna pielęgnacja z polskich składników

Veoli Botanica to moje odkrycie z marca 2018 roku. Firma jest z Polski, kosmetyki są oparte na polskich aktywnych składnikach.

Marka udowadnia moc naturalnych składników w kosmetologii. Wyciągi z roślin z polskich pól! Polska może się pochwalić własną firmą, której produkty zapewniają najlepszą pielęgnację twarzy i ciała.  Dla mnie istotne jest też dbanie o środowisko. Opakowania kosmetyków są proste i (możliwie) ekologiczne. Więcej informacji, opinie śledźcie na moim instagramie oraz w artykułach na blogu.

Lekkie, delikatne, odpowiednie dla każdego typu cery. Pachną łąką.

Sklep, który prowadzi miłośniczka Włoch i najlepszej, lokalnej kuchni z różnych regionów Italii

Są sklepy internetowe i są Twoje Delikatesy Kuchnia Włoska www.kuchnia-wloska.com.pl. Choć asortyment nie jest tak szeroki jakbym chciała, to produkty, które znajdują się w koszyku, imponują jakością, doborem i smakiem. Osobiście najczęściej kupuję taralli, pasty do bruschett (niesamowite!), kremy do makaronów i oczywiście same pasty! zajrzyjcie, porozmawiajcie z obsługą sklepu, zawsze doradzą podpowiedzą. Na blogu możecie śledzić opisy nowych gwiazd talerza, wypróbowanych i ocenionych przez zespół redaktorów a Tavola przy stole 🙂

Fotograf: Yuliia Pomorova

Fotograf, który uchwyci najpiękniejsze ulotne chwile i momenty życia. Yuliia kadruje najważniejsze smaki i pasje a Tavola!

Czasami nawet piękniej je obrazuje niż ja byłabym to w stanie opisać słowami.