Dobrego fryzjera poznać można po tym w jakim stanie włosy Klienta są po powrocie na kolejną wizytę i jak się układają na co dzień. Jak nauczyłam się pielęgnować włosy? uważnie słuchając co mówią fryzjerzy.

Obserwacja ich pracy mnie inspiruje, podziwiam fach w ręku.

Naturalne, zdrowe włosy to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja, cięcie dopasowane do owalu twarzy i ich struktury. Efekty pracy są zaskakujące!

Jeśli, jak ja, uważacie że włosy zdobią bardziej niż makijaż, ten artykuł jest dla Was.

Moje włosy naturalnie się kręcą, jednocześnie są wysoko porowate, więc mają tendencję do puszenia. Dopiero podczas studiów we Wrocławiu, przypadkiem, trafiłam na kameralny salon, który w tamtym czasie, mieścił się we wrocławskich sukiennicach. To jedno z tych miejsc, które trzeba poznać.

Salon Cesare | Akademia pielęgnacji

O włosy uczę się dbać od kilku lat. Jakie są moje oczekiwania? zachować ich blask na co dzień. Pozostać przy pielęgnacji bez konieczności stylizacji.

Moi fryzjerzy postawą, klasycznymi stylizacjami, naturalnością kolorów, są wzorem do odwzorowania. Mobilizują mnie żeby wrócić na kolejne cięcie z włosami w lepszej kondycji.

Pamiętacie tą słynną reklamę kosmetyków na każdą pogodę? pielęgnacja nie działa jak stylizacja ale zapewniam Was, na swoim przykładzie, że zadbane, właściwie pielęgnowane włosy mniej są podatne na „złą” pogodę. Są podatne na układanie, są bezproblemowe.

Piękne, naturalne włosy od urodzenia są rzadkością. Nauka i właściwe nawyki z dobrej szkoły są alternatywą. Spójrzcie jakie piękne mam refleksy. Dodają świeżości, objętości włosom. Efekt 3D, koloryzacja nazwana make up-em włosów. Koloryzacja, która nie wymaga rozpoczęcia cyklicznej koloryzacji, odrosty są naturalne. Przenikające rozjaśnione pasma, idealnie dopasowane do mojego kasztanowej barwy włosów

Historia z przeszłości…

Włosy po umyciu i wysuszeniu suszarką, rok temu

Co mnie zainspirowało do zmiany?

Przekonałam się, uczona każdym spotkaniem z fryzjerem, że pielęgnacja włosów przynosi doskonałe rezultaty.

Naturalne podkreślenie barwy włosów czystym pigmentem Finest Pigments

To mój ulubiony zabieg hair SPA. Włosy nabierają niesamowitą barwę podkreślającą mój kolor włosów a zapach olejku różanego relaksuje. Gra zapachów, kolorów i pielęgnacji. Co ważne, sam zabieg nie trwa za długo. Około godziny. Formuła zawiera, wg producenta 98% składników naturalnych. Koloryzacja, która nie zobowiązuje do powtarzania zabiegu tym samym kolorem.
Zabieg dodaje nowych odcieni i refleksów. Barwa traci intensywność w okresie obejmującym około 2 tygodni. W tym czasie utrzymuje się na włosach, bogaty zapach olejku różanego, który nabiera intensywności podczas codziennej pielęgnacji. Jeśli będziecie miały okazję skorzystać z tego zabiegu rozkochacie się w tym tak jak ja. Cena idzie za jakością, tyle dodam. Bez względu jednak na koszt, świadomość, że koloryzacja jest przy wykorzystaniu czystego pigmentu (!) ,wyciągu z olejku różanego i innych składników naturalnych, przemawia na korzyść usługi.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Rewelacyjny autorski zabieg wygładzający włosy

Proste cięcie i zabieg wygładzający strukturę włosa wg autorskiego zabiegu steam power (fryzjer Cezary Paszun). Usługa zrobiła na mnie ogromne wrażenie, szczegóły opisałam w artykule Włosy połyskujące i gładkie jak tafla szkła

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Seria kosmetyków dopasowana do moich oczekiwań i potrzeb włosów

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Davines to najlepsze produkty do włosów. Przejrzałam wiele blogów, porad, przetestowałam szampony i odżywki z rankingów. Wypróbowałam kosmetyki z rożnych półek cenowych, ekologiczne, ekonomiczne. Davines to naturalne kosmetyki, które działają na włosy wg opisu producenta. Filozofia marki, podejście do środowiska naturalnego, własne uprawy składników kosmetyków wpływają na całokształt jakości produktów. O ich fenomenie pisałam w artykule Odpowiedzialni ekologicznie .

W salonie przez ostatnie 10 lat pojawiały się i znikały różne marki kosmetyków. Od kilku lat widzę, że fryzjerzy bardzo cenią sobie i przywiązali się do jakości ich produktów. I żadna nowość na rynku nie zastąpiła do dziś Davines.

Trzeba w sobie wyćwiczyć  prawidłowe zasady pielęgnacji włosów

Mycie włosów, pielęgnacja, cięcie i układanie są. Pozornie proste. Zawsze jestem pod wrażeniem poziomu wygładzenia po wyjściu z Salonu. Domknięte łuski, sypkie włosy. Przez ostatni rok, dokładając starań aby budzić się z uczuciem żę mam ułożone włosy, poprawiłam ich kondycję. Teraz, po myciu, włosy są podatne na układanie. Na zdjęciu włosy w trakcie naturalnego schnięcia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Efekt po suszarce

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jak widzicie gładkość włosa, blask, przyjemna struktura, są widoczne nawet bez użycia prostownicy. Żelazko ma za zadanie zamienić włosy w błyszczącą perfekcyjnie gładką taflę jak szkło.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Efekt po użyciu prostownicy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wewnętrzne warsztaty z rozjaśniania włosów

W listopadzie miałam okazję uczestniczyć w wewnętrznych warsztatach z koloryzacji włosów, którą prowadził chemik z ramienia firmy Davines Polska. Delikatne rozjaśnianie włosów dzięki linii Century of Lights zrobiło na modelkach ogromne wrażenie. Dobór kolorów, odcieniu włosów był dostosowany do naszych wizji. Jak widzicie, u mnie koloryzacja oparła się o spontaniczne, zupełnie jak naturalne pasemka powstałe dzięki słońcu. Delikatnie jaśniejsze niż moje kasztanowe włosy, pasma, dodały świeżości. To koloryzacja, której nie trzeba powielać. Idealne rozwiązanie na pierwsze farbowanie. Bez zobowiązań.

Rozjaśnianie metodą Century of Lights, opiera się na trzech produktach.

  • proszek rozjaśniający Progress (częściowe bądź całkowite rozjaśnianie)
  • proszek rozjaśniający Liberty (do technik swobodnych free hand; do włosów naturalnych lub po koloryzacji)
  • olejek rozjaśniający bez amoniaku Tolerance (częściowe i delikatne rozjaśnianie, usuwanie koloru kosmetycznego, rozjaśnianie włosów u nasady)

Spektrum uzyskanych barw jest zaskakujące: podkreślenie naturalnej świetlistości włosów, spontaniczne, zupełnie jak naturalne pasemka powstałe dzięki słońcu. Dalej, flamboyage do spontanicznego akcentowania refleksów i uzyskania unikalnego zestawienia wyrazistych, naturalnych tonów. Mèches do tworzenia precyzyjnie rozjaśnionych fragmentów za pomocą tradycyjnej folii i różnych technik w celu uzyskania kontrastu światła i cienia na pasmach włosów. Można też ożywić intensywność blondów, wyrównać poprzednio uzyskany blond, zyskać pełny kolor nawet tuż przy skórze głowy.

Piękne włosy na co dzień

Budzę się bardzo wcześnie, z reguły jest to 5-ta z minutami, wygoda układania włosów jest istotna. Dobre cięcie w salonie i właściwa pielęgnacja włosów w domu daje mi czas wolny, który mogę poświęcić na inne sprawy.

A dlaczego stawiam na pielęgnację a nie stylizację? ;o)

Masz idealnie ułożone włosy?

-zawsze spadnie deszcz

 

Włosy

-najładniej ułożone przypadkowo, gdy nigdzie nie idziesz

 

Podziel się linkiem!