Mąż koleżanki zapytał czy mam restaurację, ponieważ zdjęcia przedstawiają potrawy w tak ładnym wydaniu. Tak mi się zrobiło miło, nawet nie wiecie

Zielone liście na talerzu, aromat cytryny do ryby, białe serwetki i mamy efekt wow:) Zdjęcia z postów „Przy stole…” robię na bieżącą w trakcie szykowania obiadu. Zależy mi na tym aby prezentowane dania były dla Was do odwzorowania. Jeśli piszę, że danie jest do wykonania po pracy to znaczy, że sama je przygotowuję w ok 30-60 min po powrocie z pracy. Od czasu zmiany logo i szaty graficznej bloga, zdjęcia często są mocno wykadrowane. Pomyślałam że będzie lepiej jeśli nie będę narzucać formy podania potrawy.

Oprócz starannego podania obiadu, zwracam uwagę na prostą zastawę i przyjemny czas przygotowania obiadu. Kiedyś akcesoria kuchenne miałam w różnych kolorach, deskę do krojenia drewnianą a więc musiała być stale na wierzchu żeby była sucha. Zakładałam, że skoro są to tylko akcesoria przeważnie ukryte w szafce, nie muszą być ładne.

Może dlatego, że mój aneks kuchenny jest częścia salonu i jego wygląd ma wpływ na całokształt pomieszczenia, zmieniłam zdanie. Teraz uważam, że te akcesoria mają być jako dodatek, ozdoba. Sposób? wszystkie akcesoria pod kolor pomieszczenia. U mnie np. wszystko jest białe, czarne szklane albo szare. Oczywiście kolekcjonowanie trwało długo, około 2 lat. Stopniowo, stale wyszukuję odpowiednich dodatków.

Teraz aż miło patrzeć na blat kuchenny. Na czajnik, pojemnik na suchą żywność czy gadżet powiększający powiechnię blatu (hit z IKEI! w trakcie szykowania obiadu kiedy nie korzystam płyty indukcyjnej, wykorzystuję ją jako blat)

Skrzynka po mandarynkach dobrze prezentuje się jako skrzynia na zioła.

Dalej, chiałam mieć stolnicę, ale nie miałam na nią miejsca. Jeśli macie podobny dylemat, polecam silikonową matę. Nie wolno po niej kroić ale spokojnie można ugnieść ciasto czy przygotować pierogi albo pizze.

Podstawka pod garnki (w dodatku magnetyczna) oraz stylowa podkładka z materiału również są przydatne.

Linki do ciekawych produktów:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50175276/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00175250/?query=SOCKERKAKA+Stolnica+silikonowa+i+n%C3%B3%C5%BC

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30111087/

https://dukapolska.com/lapka-kuchenna-real-men-cook-duka-nils-1213007.html

Podziel się linkiem!