Zaintrygowało mnie jak skuteczna może być regeneracja włosów:

  1. Po pierwsze można szorstkie, zniszczone włosy wyprowadzić na prostą. Nadać im gładkość, miękkość bez drastycznego cięcia
  2. Po drugie można tego dokonać w perspektywie kilku tygodni, miesięcy.

Odpowiednia pielęgnacja i koloryzacja z rąk fryzjerów Salonu Cesare przynoszą spektakularne rezultaty.

Przyjrzałam się pracom wykonywanym we Wrocławiu w Salonie Cesare

Przed…

Przed wykonaniem usługi …

Włosy po regeneracji…

Olśniewająca koloryzacja

Prace specjalne są to są prace wymagające niestandardowych działań, jak oczyszczanie włosów z nakładanych wcześniej niekorzystnych odcieni. Zazwyczaj związane jest to z koniecznością odbudowy włosa, wielokrotnych specjalnych zabezpieczeń podczas wykonywania zabiegów chemicznych.

Podczas usuwania bardzo ciemnych odcieni fryzjer musi się zdać tylko i wyłącznie na reakcję włosa. W związku z tym nigdy nie wiadomo ile zajmie to czasu ponieważ nie wiadomo w jaki sposób zareaguje włos.

Żeby zrozumieć jak wygląda taka usługa w Salonie Cesare trzeba ją rozbić na czynniki pierwsze.

Jest to tak jakby na wizytę przyszło kilka klientek jednocześnie…

Pierwsza z nich miałaby wykonywaną dekoloryzację która trwała około 3 h

Druga – farbowanie siwego odrostu 2h

Trzecia – nakładany kolor 2h

Czwarta – tonowanie włosów 1,5h

Piąta – rozszerzoną rekonstrukcję włosów 1h

A szósta – strzyżenie i modelowanie 1h

10,5 h. Kiedy włosy są podatne na zabiegi działania zamknąć w 7h-8h. Ale kiedy włosy się bronią potrafi się to wydłużyć o kolejne 3h lub nawet 5h. Dotyczy to prac na średniej długości włosów. Przy włosach długich wszystko wydłuża się prawie dwukrotnie.

Po pierwszym ściąganiu koloru włosy są nierówne, są w wersji „roboczej”. Musimy się uzbroić w cierpliwość, zaufać fryzjerowi i poczekać aż kolor się ustabilizuje. Przy pracach specjalnych nie ma standardowych działań, ponieważ nie można realnie przewidzieć czasu reakcji włosów. Jedno jest pewne, liczy się finalny efekt prac a ten jest fantastyczny. Uwielbiam przeglądać koloryzacje publikowane na funpage’u salonu.  Dobór barw jest często inspirowany naturą, włosy mają niesamowite odcienie. Właściwe dobranie kolorów może wymodelować twarz jak pędzel, wpłynąć na wygląd skóry.

Należy jednak zwrócić uwagę na istotną kwestię kosztów. Nie da się policzyć ceny przed jej wykonaniem. Podobnie jak przy zabiegać u dentysty, na pewno ta kwestia jest nie tylko mi ale i Wam znana. Dzieje się tak ponieważ nigdy nie wiadomo ile i jakich zabiegów będzie trzeba wykonać żeby dojść do pożądanego efektu. I niestety nie ma żadnej drogi na skróty umożliwiającej osiągnięcie takich efektów jak prezentowany poniżej.

(zdjęcia przed i po wybranych klientek)

Artykuł na bazie wiedzy i doświadczenia dyrektora artystycznego w salonie Salon Cesare – Cezarego Paszun

Perfekcyjna pielęgnacja

Po takiej usłudze trzeba już tylko dbać o pielęgnację włosów i nie zmieniać fryzjera !

Podziel się linkiem!