Człowiek winien tyle wysiłku wkładać w upraszczanie swojego życia, ile go wkłada w komplikowanie

Henri Bergson

„Nie dla żółtych rękawiczek” to instrukcja sprzątania, w czasie o 50% krótszym, niż często na to poswięcamy.

„Niepozorne ale niezbędne akcesoria kuchenne” ma za zadanie skrócić czas przygotowania obiadu i sprzątania po nim. Odpowiednia deska do krojenia, nóż i gąbka do mycia, wpływają na czas… przyjemnych obowiązków;)

Takich gadżetów poprawiających komfort jest mnóstwo. Ja zwracam tutaj uwagę na 3 niezbędne. Jeśli zainteresują Was ciekawe propozycje innych akcesoriów, piszcie śmiało w komentarzach. Z checią sama ocenię i może też coś Wam polecę:)

Noż do krojenia z ząbkami Victorinox

Jest niesamowicie ostry, cienki i posiada delikatne ząbki. Tańszy odpowiednik znajdziecie w każdym sklepie, ale nie polecam z uwagi na bezpieczeństwo. Sama zniszczyłam wiele noży, ponieważ nagle stal oderwała się od rączki,  pozostając np. w twardym owocu… Ostrze noża ma optymalną długość.

Dostępność: m.in. Mega Punkt. Cena: ok 20zł

Ściereczka silikonowa do mycia naczyń

Nowość, którą testuję od 2 miesięcy. To wielorazowego użytku zamiennik dla gąbki do naczyń. Wg mnie nie jest zamiennikiem gąbki a pomocnym dodatkiem. Napewno pozostanie u mnie na dłużej. Ściereczka jest niezastąpiona przy myciu desek do krojenia, garnków, w których przygotowywałam sosy na bazie sera i masła lub patelni po np. jajecznicy czy miski po cieście na pizzę. Oozostałości po tych potrawach, do gąbki wręcz się kleją.  Często sprawiająć, że gąbka jest do utylizacji. Ściereczka przyjmie wszystko i nic nie zachowa 😉 wystarczy przepłukać ją wodą i jest jak nowa. Nie nadaje się natomiast do szkła i kubków, ponieważ nie radzi sobie z usunięciem osadów, po kawie czy herbacie. Tutaj najlepiej się sprawuje gąbka do mycia dziecięcych butelek. Jest mała, poręczna i świetnie wyprofilowana. Osobiście, bazuję na tych dwóch gadżetach jednocześnie.

Dostępność: cyklicznie w Tchibo, inne modele w internecie. Cena: ok 20 zł

Deska do krojenia Joseph&Joseph Cut&Curve

Przed tą deską, używałam jedynie modeli drewnianych. Są najtrwalsze, niestety przechodzą wszystkimi zapachami z krojonych na niej produktów. Dodatkowo taka deska musi być zawsze dobrze wysuszona, więc najlepiej jak jest stale na blacie a nie schowana w szafce. W mieszkaniach, jak moje, gdzie aneks jest wkomponowany pięknie w salon, łącznie z kolorystyką, to stanowiło problem;)

Deska ma same zalety:

  • duża,
  • wszystkie rogi są wykonane z gumy, przez to nie rysują blatu a deska jest stabilna,
  • produkt dostępny w szerokiej gamie kolorystyczne,
  • dwustronna,
  • najważniejsza zaleta: z trzech stron deska jest obudowana i wykonana z równi pochyłej. Okruchy i ciecz zbierają się więc na desce a nie spływaja/nie spadają na blat.

Dostępność: m.in. A tab, Mega Punkt. Cena: 89-99 zł

Podziel się linkiem!