Edycja majowa była skupiona wokół tematyki merketingu blogów, fotografii internetowej oraz zdrowego odżywiania. Prelekcje prowadziły: dietetyczka Joanna Arciszewska CAE Świat Dietetyki, fotograf LaDetre – Aga Kowal oraz Elwira blogerka Jak Ona To RobiSponsorzy: Katalog Marzeń, Patatoy oraz Poki.  Gościła Nas Restauracja Novocaina.

Niespodzianki od sponsorów były przemiłe i zachęcające do wspólnych majowych wyjść z dziećmi na działkę, do parku. Dla blogerek kulinarnych, jak ja, mobilizujące do opracowania kolejnych przepisów, tym razem smaków na grilla. A co otrzymaliśmy? praktyczny, termiczny kosz piknikowy od firmy Poki. Cudowny prezent od firmy Patatoy dla dziecka – mini kosz piknikowy z ceramiczną zastawą i dzbanuszkiem:) Z kolei Katalog Marzeń, postawił na niebiańskie doznania – lot panoramiczny samolotem nad Wrocławiem.

Restauracja Novocaina na biznesowy lunch, pizzę, deser z przyjaciółką

Mamo! najlepsza Panna Cotta na świecie!

Krem z białych szparagów
Perliczka

Degustacja nowego letniego menu restauracji mile Nas zaskoczyła świeżością, aromatami i smakami. I tak oto…przez żołądek do serca, restauracja mnie urzekła. W mieszczącej się na wrocławskim rynku restauracji, od wejścia wuczuwa się szacunek i nastawienie na klienta, wsparcie i chęć dopasowania warunków restauracji do potrzeb gości. Byłam z 11-miesięczną córką. Choć spotkanie było w podziemiach lokalu, który nie jest z założenia nastawiony na duże ilości mam z dziećmi, obsługa restauracji zrobiła wszystko żeby dziecko czuło się komfortowo. Nie mialam problemów ze zniesieniem wózka, z otrzymaniem przewijaka czy wykorzystaniem jednej z cichych sal do pielęgnacji dziecka. Mile zaskoczyło mnie zapytanie: co przygotować dziecku do jedzenia? niestety już zdążyłam podać Lindzie zwykłą kaszkę jaglaną;). Podczas degustacji letniego menu, Linda dostała swoje porcje. Podkreślam, że ma 11 miesięcy więc dieta jest dość zawężona i wymaga najświeższych, prostych składników. Krem z białych szparagów urzekł smakiem, lekkością i tropikalną nutką pomarańczy mnie oraz córkę. Nas obie zachwycił deser. Panna Cotta z musem owocowym i truskawkami. Córka jadła krem z taką energią jakby co najmniej był to jej pierwszy posiłek dnia.

Prelekcje, ktorych nie zapomnę

Jak Ona To Robi
CAE Świat Dietetyki – Joanna Arczyńska

Interesujący zakres tematyki, z indywidualnym podejscie do uczestników. Twarde punkty agendy były przeplatane miłymi niespodziankami i czasem na nawiązywanie relacji między blogerami. Prelekcje dotyczyły aktualnych zagadnień nurtujących Nas na co dzień:

 • problemów żywieniowych, zwłaszcza zw. z ilością spożywanych cukrów przez dzieci. Jeśli temat dotyka i Was, koniecznie umówcie sie na konsultacje z naszą prelegentką Joanną Arciszewską z CAE Świat Dietetyki, pomoże, służąc swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem.
 • promocji blogów w mediach społecznościowych. Najlepsze praktyki zmieniają sie jak w kalejdoskopie –Jak Ona To Robi wie co z tym fantem zrobić i Nam tą wiedzę przekazała. Elwira, serdecznie dziękuję 🙂
 • Aga – LaDetre, prowadziła prelekcje z zasad fotografii. Niesamowicie konkretna osoba, która nie naciąga na drogie aparaty fotograficzne i jest jej obcy przerost formy nad treścią. Fotografia w jej wykonaniu jest prosta i inspirująca. Wszystkie zdjęcia w poście są wykonane przez LaDetre – Aga Kowal

Blogerki, które uczestniczyły w spotkaniu

 1. Karolina Tuchalska-Siermińska – odNova.net (organizatorka spotkania)
 2. Elwira Zbadyńska – zabieganamama.pl (organizatorka spotkania)
 3. Kamila Smółkowska Bernaś – kreatywnyrodzic.blogspot.com.pl
 4. Barbara Tomczak – pierwsze-kroki.pl
 5. Dagmara Stolarczyk – dziubdziak.pl
 6. Justyna Maszkowska – siostrydajarade.com
 7. Sylwia Antkowicz – mlodamamapisze.pl
 8. Agnieszka Herman – pasjairozwoj.pl
 9. Izabela Urbaniak-Marut –nianio.com.pl
 10. Anna Złotkowska – zsercemdogarow.blogspot.com
 11. Weronika Chylarecka – codziennyuzytek.pl
 12. Magdalena Miłek – milkii.pl
 13. Kasia Lorenc – siostrydajarade.com
 14. Joan Pia –domnaglowie.pl
 15. Agnieszka Wodecka – gogusiowo.com
 16. Małgorzata Skiba – atavola.pl
 17. Nadine Kranik – macierzyństworaz.pl
 18. Dorota Kotlińska – wielopokoleniowo.pl

Podsumowanie

Wrocławskie Spotkania Blogerek to jedne z najwartościowszych spotkań, w jakich, cyklicznie, blogerki mogą się rozwijać i nawiązywać współpracę oraz relacje.

Organizatorki Elwira i Karolina bardzo dobrze przygotowały każdy z elementów spotkania, od logistyki, poprzez agendę spotkania i zapewnienie uczestnikom świetnie spędzonego czasu.

Sponsorzy mają wyczucie czasu i pogody a to wg bardzo dobrze świadczy o każdej z firm. Po tak długiej zimie dopasować upominki do słonecznej pogody, tym samym promująć spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, przekonało mnie do nich:)

Do restauracji Novocaina z pewnoscią będę na bieżąco zaglądać, delektując się pysznym menu. W pierwszej kolejności, wyprubuję pizzę z pieca opalanego drewnem!

Dziękuję organizatorom, sponsorom, prelegentkom za cudownie spędzony czas i ogromnie mi miło że mogłam Was poznać. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji super blogerek!:o)

Podziel się linkiem!