Każdy sposób na zjedzenie tutaj pizzy jest najlepszy. Możecie wziąć porcję na wynos al taglio lub poczuć się wspaniale na miejscu w restauracji. Znajduje się w tętniącym życiem i majestatycznym starożytnym centrum Rzymu. Kiedy już wejdziecie do środka, poczujecie bardzo przytulny klimat. Obsługa pozostawia klientom swobodę i prywatność. Pizze są  pyszne a ceny nie za wysokie jak na lokalizację. Jest przyjemnie i domowo. To jedno z najmilszych miejsc w których jedliśmy.

***

Chodząc po centrum Rzymu, Piazza di Trevi robi zawsze wrażenie. Fontanna, którą pragną zobaczyć wszyscy jest schowana między uliczkami na malutkim placyku. Nagle się wyłania, wielka i majestatyczna. Ilość turystów wokół niej nie ma granic, co zabiera urok ale pomyśleć wtedy jest dobrze o tym że sami tam stojąc stajemy się jednymi z tych turystów. Zaś naprzeciw fontanny przy Via San Vincenzo 30/30a znajduje się Pizza in Trevi.

Pizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w RzymiePizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w Rzymie

Zwróćcie uwagę na godziny otwarcia, od 10:00-24:00. Oznacza to brak typowej dla Włoch przerwy popołudniowej między 14 -19 (+/-). Jest to zasługa lokalizacji i dużego ruchu, nie mniej jednak na pewno nie poczujecie tutaj europejskiego klimatu. Tylko typowo włoski.

Pizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w Rzymie

Gorąca, chrupiąca. Pachnie tak, że przechodzą po ciele ciarki.  Klasyczna i bardzo ważna w życiu Włochów jest Margherita. Pozostaje Nam również ją pokochać! Jest czymś jedynym w swoim rodzaju.  Przede wszystkim, mozzarella musi się rozciągać. Dalej, mozzarella musi pachnieć mlekiem a ciasto mimo ze milimetrowe musi chrupać. Brzegi wyrośnięte i miękkie w środku niczym świeży chleb pszenny wyciągnięty z pieca. Lekki, puszysty. Obrzeża jemy na końcu kiedy czujemy że środek pizzy nie wystarczył. Sam środek ciasta jest jakby niewidoczne, utrzymuje tylko wspaniały sos pomidorowy i ser.

(smak) musi być idealnie zrównoważony pomiędzy kwaskowatym pomidorem, słodyczą mozzarelli, owocowymi i pikantnymi nutami czosnku i oliwy oraz ziołowymi nutami bazylii i oregano. Cornicione powinien mieć zapach i smak świeżo upieczonego chleba [cytat z książki Italia na talerzu]

Przepis tak naprawdę nie ma tajemnicy. To tylko i aż proste i świeże składniki oraz kunszt pizzaiolo w wyrabianiu ciasta. Tak już w życiu jest. Dokładnie tak, a nie inaczej! cytat z książki Tatusiu czy dziesięć to dużo.

Pizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w RzymiePizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w RzymiePizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w RzymiePizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w RzymiePizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w Rzymie

Więcej zdjęć z Rzymu znajdziecie w artykule Lot do Rzymu.

Pizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w RzymiePizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w Rzymie

Pizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w Rzymie

Pizza in Trevi czyli najlepsza pizzeria w Rzymie

Historyczne centrum Rzymu ma w sobie mnóstwo sekretnych miejsc, które zwiedzać możecie nie pokonując wcale wielu kilometrów. Plac przy planu, fontanna przy fontannie, wspaniałe kościoły i zabudowa. Starożytne zabytki. Wszystko to razem przed czy po pizzy, gwarantuje wakacje marzeń:)

Podziel się linkiem!