Słodki pachnący obraz rodzinny. Ten jeden czas w ciągu dnia, przy stole bez względu na wszystko jest jak wygrana na loterii. Bez pośpiechu, tu i teraz, p r z y  s t o l e. I wiesz od rana, że przyniesie coś dobrego, jest jak stała która na Nas czeka. Czasami wystarczy mniej chcieć tylko i doceniać co się ma. Taka jest historia niedzielnych bruschett.

Historia niedzielnych bruschett jest o tym, że wypiekany w domu chleb staje się po raz kolejny przepisem na szczęście.

Szczęśliwa rodzina, bruschetty majówkaDrewniany stół, wygodne krzesła, przytulny wystrój, pachnący aromat przypieczonego pieczywa i startego czosnku. Gorąca mozzarella.

 

Bruschetta to coś małego, co jest otoczone mistycyzmem, wręcz miłością, chwilami które są idealizowane w magazynach, podawane w starej włoskiej willi w upalny dzień, z gorącymi pomidorkami i domowym czerwonym winem.  Na stole najzwyklejszy pszenny chleb z dobrej mąki. Po zarumienieniu, natarty czosnkiem. Nie za miękki, nie spalony, nie za słony, kruchy i zarumieniony.

„Jakże bezgłośne są prawdziwe cuda! Jak proste są najważniejsze wydarzenia!”

Antoine de Saint-Exupéry, List do zakładnika

Więc jeśli w życiu złapiesz to, że tak drobne rzeczy mogą być dla kogoś czymś tak wielkim, po prostu znajdź tą stałą. 

„Bądź zadowolony z tego co masz; ciesz się z okoliczności, jakie są. Kiedy zdasz sobie sprawę, że niczego nie brakuje, cały świat należy do Ciebie” Lao Tse

 

Na pierwszym planie jest przyjemność z jedzenia! bruschetty i makarony to najprostszy przykład. Nikt przy ich nie musi nie ma poczucia utrapienia, poczucia, że coś muszę. Jedzenie musi bawić i być podane na stół z manią, smakiem i utęsknieniem. Z dnia na dzień myślenie o takiej kolejnej fascynującej chwili staje się czymś co przenosi magiczną kulturę jedzenia razem do naszych domów, tradycję i miłość do wspólnego czasu.

Jak przygotować bruschettę?

Bruschetta? chleb i pomidory

***

Zakończenie. Kucharz, który sam lubi czas spędzony na gotowaniu przyniesie szczęście na stół. Tworzy się aura, tworzą się smaki i błyszczą się oczy 🙂

Podziel się linkiem!