Lekkostrawny, wspaniały bo pełny wartości odżywczych, makaron z dodatkiem cytryny i pieprzu. Zawiera zarodki zbóż.
Przeczytajcie o ich właściwościach, na pewno Was pozytywnie zaskoczą:
Zarodek jest częścią ziarna, z której wyrastają kiełki, zawiera najcenniejsze składniki odżywcze. W tradycyjnej produkcji zarodki są usuwane z mąki, ponieważ niezwykle trudno utrzymać ich świeżość i odpowiednio długą przydatność do spożycia. W wytwórni Morelli do najwyższej jakości semoliny z pszenicy durum dodaje się zarodki ziarna tworząc w ten sposób nową jakość mąki. Zarodki są niejako embrionem zboża, gdyż gromadzą wiele substancji niezbędnych w procesie kiełkowania, czyli między innymi witaminy i enzymy. Stanowią źródło zdrowych białek pozbawionych glutenu, korzystnych kwasów tłuszczowych, a także wielu minerałów, jak selen czy kobalt – niezwykle ważne w procesach przemiany materii. link
Propozycja podania wg a Tavola!
Makaron rybny, z mięsem kraba, które jest białe i puszyste. Pachnie morzem. Co więcej mięso zachowuje sto procent smaku nawet jeśli jest zakonserwowane w puszce. Danie możecie przygotować w 20 min, po pracy. Każda okazja, którą wybierzecie do tego dania stanie się niezwykła.
W artykule pod linkiem znajdziecie informację gdzie można kupić puszki pełne białego, puszystego mięsa.
Natka świeżej pietruszki doda koloru i podkreśli zapachem smak dania.
Przepis na linguine Cytryna & Pieprz podane z mięsem kraba
Składniki
(porcja dla 2 osób)
250 gr makaronu Morelli
170 gr (puszka) mięsa kraba
2 garści natki pietruszki, 1 świeże/suszone peperoncino, suszone/świeże oregano (garstka)
5 ząbków czosnku
100 ml przecieru pomidorowego
100 ml białego wina
Przygotowanie
Rozgrzewamy patelnię, dodajemy 2-3 łyżki oliwy. Kiedy oliwa będzie rozgrzana, wrzucamy posiekane peperoncino, ząbki czosnku. Przyrumieniamy je, czekając do wydobycia pięknego aromatu.
Teraz czas na mięso kraba. Przekładamy całą zawartość z puszki na patelnię, podlewamy odrobinę białym winem. Na średnim ogniu dusimy 5 minut. Po około 2-3 minutach dodajemy przecier. Jeśli oregano jest suszone to teraz jest właściwy moment na dodanie.
Całość dusimy przez 4-5 minut.
W międzyczasie w garnku zagotowujemy wodę na makaron. Po 3-4 minutach gotowania przekładamy na patelnię z sosem. Dodajemy 2-3 łyżki wody, w której gotowaliśmy makaron (w zależności od twardości makaronu). Makaron wchłonie płyn, zagęszczając tym sos i jednocześnie przechodząc aromatami. Po kilku minutach będzie gotowy.
Stopień gotowości należy na bieżąco sprawdzać, próbując.
Kiedy jest gotowy, na patelnię wrzucamy świeże zioła (oregano i natkę lub kolendrę), mieszamy i od razu podajemy całość na talerze. Należy pamiętać że jeżeli chcemy dodać świeże zioła to dodajemy je na samym końcu tuż przed podaniem, wtedy nie stracą koloru.
Jak poznałam markę Morelli
We Włoszech konkurencja wśród producentów makaronów jest ogromna. Poznanie doskonałych, lokalnych wytwórni, gdzie makaron wyrabia się ręcznie, wymaga pomocy. O paście Morelli powiedziała mi pani Ania, właścicielka sklepu, o którym nie raz wspominałam. Znaleźliścy go, ponieważ sprzedaje taralli które z mężem pokochaliśmy w Rzymie a w Polsce nie sposobnością był go znaleźć. Poznajcie sami delikatesy włoskie