Dobrego fryzjera poznać można po tym w jakim stanie włosy Klienta są po powrocie na kolejną wizytę i jak się układają na co dzień. Jak nauczyłam się pielęgnować włosy? uważnie słuchając co mówią fryzjerzy.

fot. Salon Cesare

 

Obserwacja pracy fryzjerów inspiruje, podziwiam ich rzemieślniczy fach. To świat pracy rąk.

Naturalne, zdrowe włosy to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja, cięcie dopasowane do owalu twarzy i ich struktury. Efekty pracy są zaskakujące! Włosy zdobią bardziej niż makijaż…

Moje włosy naturalnie się kręcą, jednocześnie są wysoko porowate, więc mają tendencję do puszenia. Dopiero podczas studiów we Wrocławiu, trafiłam do kameralnego salonu, który w tamtym czasie, mieścił się we wrocławskich sukiennicach. To jedno z tych miejsc, które trzeba poznać.

Salon Cesare | Akademia pielęgnacji

O włosy uczę się dbać od kilku lat. Oczekiwania? Pozostać przy pielęgnacji bez konieczności stylizacji.

Fryzjerzy Salonu Cesare własną postawą, klasycznymi stylizacjami, naturalnością kolorów, są wzorem perfekcjonizmu. Mobilizują mnie żeby wrócić na kolejne cięcie z włosami w lepszej kondycji.

Pamiętacie słynną reklamę produktów stylizacyjnych do włosów na każdą pogodę? to tak nie działa w życiu, włosy są różne. Mniej lub bardziej porowate, tym samym, lepiej lub gorzej znoszą wilgotność lub wiatr. Odpowiednia pielęgnacja nie działa jak stylizacja z reklamy ale zapewniam Was, na swoim przykładzie, że zadbane, właściwie pielęgnowane włosy mniej są podatne na „złą” pogodę. Są podatne na układanie.

Bezproblemowe, naturalne włosy, są rzadkością. Nauka i właściwe nawyki z dobrej szkoły są alternatywą. Oceńcie metamorfozę moich włosów obecnie. Dodają świeżości, objętości włosom. Efekt 3D, koloryzacja nazwana make up-em włosów. Koloryzacja, która nie wymaga rozpoczęcia cyklicznej koloryzacji, odrosty są naturalne. Przenikające rozjaśnione pasma, idealnie dopasowane do mojego kasztanowej barwy włosów

Historia z przeszłości…

Włosy po umyciu i wysuszeniu suszarką, rok temu

Co mnie zainspirowało do zmiany?

Przekonałam się, po kilku zabiegach pielęgnacyjnych w Salonie a też w domu (tutaj bardzo jestem wdzięczna za porady fryzjerów), że pielęgnacja włosów przynosi doskonałe rezultaty.

1. Naturalne podkreślenie barwy włosów czystym pigmentem Finest Pigments

To mój ulubiony zabieg hair SPA. Włosy nabierają niesamowitą barwę podkreślającą mój kolor włosów a zapach olejku różanego relaksuje. Gra zapachów, kolorów i pielęgnacji. Co ważne, sam zabieg nie trwa za długo. Około godziny. Formuła zawiera, wg producenta 98% składników naturalnych. Koloryzacja, która nie zobowiązuje do powtarzania zabiegu tym samym kolorem.
Zabieg dodaje nowych odcieni i refleksów. Barwa traci intensywność w okresie obejmującym około 2 tygodni. W tym czasie utrzymuje się na włosach, bogaty zapach olejku różanego, który nabiera intensywności podczas codziennej pielęgnacji. Jeśli będziecie miały okazję skorzystać z tego zabiegu rozkochacie się w tym tak jak ja. Cena idzie za jakością, tyle dodam. Bez względu jednak na koszt, świadomość, że koloryzacja jest przy wykorzystaniu czystego pigmentu (!) ,wyciągu z olejku różanego i innych składników naturalnych, przemawia na korzyść usługi.

2. Rewelacyjny autorski zabieg wygładzający włosy

Proste cięcie i zabieg wygładzający strukturę włosa wg autorskiego zabiegu steam power (fryzjer Cezary Paszun). Usługa zrobiła na mnie ogromne wrażenie, szczegóły opisałam w artykule Włosy połyskujące i gładkie jak tafla szkła

3. Seria kosmetyków dopasowana do moich oczekiwań i potrzeb włosów

 

Davines to najlepsze produkty do włosów. Przejrzałam wiele blogów, porad, przetestowałam szampony i odżywki z rankingów. Wypróbowałam kosmetyki z rożnych półek cenowych, ekologiczne, ekonomiczne. Davines to naturalne kosmetyki, które działają na włosy wg opisu producenta. Filozofia marki, podejście do środowiska naturalnego, własne uprawy składników kosmetyków wpływają na całokształt jakości produktów. O ich fenomenie pisałam w artykule Odpowiedzialni ekologicznie .

W salonie przez ostatnie 10 lat pojawiały się i znikały różne marki kosmetyków. Od kilku lat widzę, że fryzjerzy bardzo cenią sobie i przywiązali się do jakości ich produktów. I żadna nowość na rynku nie zastąpiła do dziś Davines.

Trzeba w sobie wyćwiczyć  prawidłowe zasady pielęgnacji włosów

Mycie włosów, pielęgnacja, cięcie i układanie są. Pozornie proste. Zawsze jestem pod wrażeniem poziomu wygładzenia po wyjściu z Salonu. Domknięte łuski, sypkie włosy. Przez ostatni rok, dokładając starań aby budzić się z uczuciem żę mam ułożone włosy, poprawiłam ich kondycję. Teraz, po myciu, włosy są podatne na układanie.

Włosy po użyciu suszarki, nabłyszczone mimo braku jakiejkolwiek stylizacji

Jak widzicie gładkość włosa, blask, przyjemna struktura, są widoczne nawet bez użycia prostownicy (prawa strona na zdjęciu) Żelazko ma za zadanie zamienić włosy w błyszczącą perfekcyjnie gładką taflę jak szkło.

Efekt po użyciu prostownicy

Wewnętrzne warsztaty z rozjaśniania włosów

W listopadzie miałam okazję uczestniczyć w wewnętrznych warsztatach z koloryzacji włosów, którą prowadził chemik z ramienia firmy Davines Polska. Delikatne rozjaśnianie włosów dzięki linii Century of Lights zrobiło na modelkach ogromne wrażenie. Dobór kolorów, odcieniu włosów był dostosowany do naszych wizji. Jak widzicie, u mnie koloryzacja oparła się o spontaniczne, zupełnie jak naturalne pasemka powstałe dzięki słońcu. Delikatnie jaśniejsze niż moje kasztanowe włosy, pasma, dodały świeżości. To koloryzacja, której nie trzeba powielać. Idealne rozwiązanie na pierwsze farbowanie. Bez zobowiązań.

Rozjaśnianie metodą Century of Lights, opiera się na trzech produktach.

  • proszek rozjaśniający Progress (częściowe bądź całkowite rozjaśnianie)
  • proszek rozjaśniający Liberty (do technik swobodnych free hand; do włosów naturalnych lub po koloryzacji)
  • olejek rozjaśniający bez amoniaku Tolerance (częściowe i delikatne rozjaśnianie, usuwanie koloru kosmetycznego, rozjaśnianie włosów u nasady)

Spektrum uzyskanych barw jest zaskakujące: podkreślenie naturalnej świetlistości włosów, spontaniczne, zupełnie jak naturalne pasemka powstałe dzięki słońcu. Dalej, flamboyage do spontanicznego akcentowania refleksów i uzyskania unikalnego zestawienia wyrazistych, naturalnych tonów. Mèches do tworzenia precyzyjnie rozjaśnionych fragmentów za pomocą tradycyjnej folii i różnych technik w celu uzyskania kontrastu światła i cienia na pasmach włosów. Można też ożywić intensywność blondów, wyrównać poprzednio uzyskany blond, zyskać pełny kolor nawet tuż przy skórze głowy.

Piękne włosy na co dzień

Budzę się bardzo wcześnie, z reguły jest to 5-ta z minutami, wygoda układania włosów jest istotna. Dobre cięcie w salonie i właściwa pielęgnacja włosów w domu dają mi czas wolny.

A dlaczego stawiam na pielęgnację a nie stylizację?

Masz idealnie ułożone włosy?

-zawsze spadnie deszcz

 

Włosy

-najładniej ułożone przypadkowo, gdy nigdzie nie idziesz

Podziel się linkiem!