Pewien wenecki kucharz porównał najlepsze risotto w Wenecji do kobiety, która jest najpiękniejsza jeśli jej urok nie potrzebuje makijażu.

Wstając rano marzymy o świetlistej cerze i uniesionych pasmach włosów, które wysmuklają twarz nadając wyrazistość zaspanym oczom. Najlepiej też jeśli kolor i cięcie dopasujemy do natury naszego włosa.

Włos naturalny jest lekki, z połykiem. Jest uniesiony. Daje pewność siebie (żaden kosmetyk nie zastąpi idealnie ułożonych włosów.

Ania, której prace możecie oglądać na blogu stawia na francuski styl i włoską pielęgnację. Ma być subtelnie i swobodnie. Przybliżmy to. Blogerka w artykule Styl eleganckich Francuzek: czego Polki mogą się od nich nauczyć? (parisbymoni.com) wspomina, że największym komplementem, jaki otrzymuje jej mama jest „wcale nie widać, że masz farbowane włosy.” Po prostu wygląda naturalnie, jakby włosy rozjaśniło jej delikatnie słońce.

Z kolei blogerka: Francuski szyk – sekret stylu Paryżanek (fooddiary.pl) napisała:

Paryżanki sprawiają wrażenie, jakby wyszły z domu zaraz po przebudzeniu. Ich włosy są lekko, nieregularnie pofalowane, a makijaż niemalże niewidoczny. Za żadne skarby nie chcą swym wyglądem pokazać, ile czasu zajmuje im poranna toaleta. Dlatego na noc plotą warkocza, żeby rano fale były gotowe, a w makijażu wybierają stonowane barwy, klimaty nude i koniecznie czarną kreskę na powiece. W torebce większość z nich ma czerwoną szminkę na wieczór. I w tym tkwi sekret ubioru Paryżanek – czerwona szminka wystarczy, by przemienić stylizację dzienną w wieczorową. Bo za dnia są równie eleganckie. To, co rzucało mi się w oczy to ombre hair, które najwyraźniej nie wyszło jeszcze z mody. W wykonaniu Paryżanek przybiera ono jednak delikatne refleksy, wyglądające bardzo naturalnie.

Takie postrzeganie piękna jest bliskie mi i Ani. Włosy potrzebują być idealnie ścięte, nigdy przestylizowane. Skupiamy się przede wszystkim na jakości pielęgnacji. Naturalny wygląd, nieskomplikowane cięcie minimalistyczną stylizacja. Im mniej, tym lepiej. Tak jak w modzie francuskiej. Spoglądając na Francuzkę, nigdy nie odnosi się wrażenia, że z czymkolwiek przesadziła, wręcz przeciwnie.

Czytając „Czy możesz mi wyjaśnić, na czym polega francuski styl?” (madameberet.com) zauważycie to lekkie odrysowanie klasycznego stylu, który jest prosty w uzyskaniu. Naturalne kolory wokół Nas, inspiracja gamą odcieni przyrody, bez biegu za chwilową modą i próbą ukrycia mankamentów poprzez ich eksponowanie.

AB Hair

Ania podczas pracy

A w jakiej fryzurze będzie Tobie najlepiej? Bob? Cieniowanie? Krótkie włosy? choć ja osobiście preferuję długie, prosto ścięte włosy i chyba nigdy tego nie zmienię 🙂 poniżej przedstawiam klasyki strzyżenia. Inspiracje od mojej ulubionej fryzjerki znajdziecie natomiast tu i tu

Bob

dłuższe pasma przy twarzy optycznie wyszczuplają twarz, łagodzą jej rysy. Bob to jedna z najbardziej uniwersalnych w dziejach fryzjerstwa fryzura

Cieniowanie

cieniowane włosy swobodnie układają się i nie wymagają ani zbyt skomplikowanych stylizacji

Krótkie włosy

Optycznie odmładzają!

Piękne włosy uzyskamy dzięki odpowiedniej pielęgnacji, nie nadmiernej stylizacji. Wyglądają naturalnie, promiennie i lekko. Nie ma drogi na skróty, sprawdziłam to na sobie nie raz.

 

Na koniec krótki wywiad z Anną Boberską (AB Hair)

Atavola.pl: Czym jest dla Ciebie fryzjerstwo?

Anna Boberska: Fryzjerstwo jest dla mnie rzemiosłem

Atavola.pl: Jaka koloryzacja do Ciebie przemawia?

Anna Boberska: Każda koloryzacja do mnie przemawia, nie mówię nie widząc w oczach Klientki błysk, czasami tylko lekko zmodyfikuję pomysł aby urealnić możliwości w zależności od stanu włosa

Atavola.pl: Jak dobierasz cięcie do Klientki?

Anna Boberska: 20 lat doświadczenia nauczyło mnie dopasowywać do ilości i stanu włosa, do zarostu, kształtu głowy. Często nasze wieloletnie przyzwyczajenia trzeba zmienić, naprowadzić na inne, lepsze, prostsze patrzenie na fryzurę, zaakceptować nasze włosy, nie zmieniać ich na siłę.

Atavola.pl: Dziękuję, nic dodać nic ująć.

Anna Boberska: Nie za surowo?

Atavola.pl: w żadnym wypadku 🙂

Podziel się linkiem!